Na horách žijeme již sedmý rok. Náš dům spíše fungoval jako klubovna pro přátele, ale již od počátku se u nás vystřídala řádka svateb a rodinných akcí pro přespolní. Penzion s náhodně uděleným názvem Elixír Klub jsme provozovali ve volném čase. S postupující rekonstrukcí se časem objevují stále noví a noví zájemci o návštěvu krásných a trochu zapomenutých Krušných hor. To byl poslední impuls k otevření nového penziónu s restaurací pro všechny, kteří vyrazí na naše krásné hory.

Na kole, motorce, čtyřkolce či jen tak pěšky. Za lovem, fotografií i bez jasného cíle a jen si tak vyčistit hlavu. U nás najde zázemí každý. Máme smečku loveckých psů a aktivně lovíme, na motorce jezdíme už dlouho, a proto můžete u nás potkat fajn partu cestovatelů, nebo fotografů na zajímavých workshopech. Na své si přijdou i bikeři bez ohledu na obtížnost trasy. Když Bůh dá sněhu, na běžkách je v Krušných horách krásně. Ani sjezdovky nemusí zůstat doma. Na svah je od nás dvacet minut cesty. A těch hub. Mnohdy už je ani nesbíráme.

Město Hora Svaté Kateřiny i jeho okolí nabízí krásnou přírodu spojenou s hornickou historií. Málo kdo zná dobře zajímavou minulost Krušných hor, a ještě méně lidí na vlastní oči vidělo staré štoly, opuštěné vesnice v kouzelných lesních údolí. Stará důlní díla a zbytky hutí, které by zde nikdo nečekal.

Do sousedního Saska je jen skok. Hned si můžete užít luxusní cyklostezky a různé atrakce i zajímavosti našich severních sousedů. V létě i v zimě. Je vždy co nabídnout k odpočinku i pobavení.

Naši hosté mnohdy netušili, kam vlastně jedou. Jejich překvapení je veliké. Moc nás baví, jak při cyklistickém výletu nechápavě kroutí hlavou nad nádhernými pohledy na krušnohorskou přírodu. Máme náš kraj moc rádi a těšíme se, že i Vám po návštěvě Pensionu Heinrich zůstane v paměti jako krásný zážitek a budete se vracet za dalším dobrodružstvím, či jen za odpočinkem. (1.4. 2018)


Galerie